You are here

Jaki mamy wybór w kwestii sprzętu sprężarki do osuszacza powietrza? Poznajcie trzy główne rodzaje

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
Sprężone powietrze nazywane jest zazwyczaj „czwartym medium energetycznym” znajdującym użycie w przemyśle. Jednak w przeciwieństwie do wody, gazu czy elektryczności – ten kto używa powietrza jest także jego użytkownik.
przemysł
Author: dr_zoidberg
Source: http://www.flickr.com
Całkiem prosto stać się swoim własnym dostawcą tego medium – wystarczy zaopatrzyć się i zainstalować sprężarkę do sieci poddanemu procesowi sprężenia powietrza czy osuszacze sprężonego powietrza i sprzętumającego miejsce w naszym zakładzie. Jednym z niezwykle ważnych etapów wytwarzania sprężonego powietrza jest wybranie właściwej sprężarki. Jaki kompresor powietrza będzie najlepszy. w sumie to najdoskonalsze są trzy typy.Jedną z nich jest sprężarka działającą za pomocą tłoka.Reguła działania sprężarki tłokowej jest najbanalniejsza do zrozumienia. Także często zwana jest sprężarką wyporową (objętościową) – sprężarka klimatyzacji tłokowa będzie pobierać wyznaczoną objętość powietrza i poprzez tłok, a dokładniej pracę wymuszoną siłą przekazywaną z złączonego z nim korbowodu, zmniejsza objętość pobranego powietrza, zwiększając jego ciśnienie Następną jest sprężarka śrubowa.


przemysł
Author: andrum99
Source: http://www.flickr.com
Chociaż nie w tak naturalny sposób jak te wyposażone w tłok kompresory śrubowe są także narzędziami typu wyporowego. Sprężanie może odbywać się przez zazębianie się dwóch wirników o naciętej linii (profilu) ślimakowej (śrubowej). Linia pierwszego wirnika („męskiego”, zwanego również głównym lub czynnym) wchodzi w profil (dobra oferta kształtowników zimnogiętych) – wgłębienie drugiego („żeńskiego”, nazywanego także biernym). Te dwa wirniki będą obracać się w przeciwnych kierunkach. W sprężarkach wysmarowanych olejem wirnik podstawowy napędza wirnik bierny.

Następną jest sprężarka odśrodkowa. Jeżeli sprężarki odśrodkowe mają ten sam efekt w postaci sprężonego powietrza jak podane wcześniejsze systemy, to trzeba podkreślić, że zdobywają je w całkiem różny sposób. Podczas gdy sprężarki śrubowe i tłokowe sprężają przez zminimalizowanie objętości zassanego powietrza, to sprężarki odśrodkowe podnoszą ciśnienie przez zwiększenie prędkości powietrza. Z tego powodu są one nagminnie zwane sprężarkami dynamicznymi.