You are here

Jak zmienił się rynek telefonów komórkowych w ostatnich czasach, jakie modele są obecnie popularne.

Rynek komórkowych telefonów cały czas się zmienia. Jeszcze przed kilkunastu laty królowały marki, jakie obecnie praktycznie już nie istnieją, ponieważ przegapiły one rozpowszechnienie się smartfonów z dotykowymi ekranami.
telefon komórkowy dual sim
Author: USAG- Humphreys
Source: http://www.flickr.com


Obecnie to właśnie smartfony stanowią największą część sprzedawanych urządzeń, a użytkownicy domagają się jeszcze większych ekranów i mocniejszych procesorów. Całkiem sporym zainteresowaniem zaczęły się również cieszyć telefony dające możliwość włożenia dwóch kart sim. Takie rozwiązanie doskonale się sprawdza, jeżeli ktoś ma numer prywatny i służbowy, ale nie chce mu się nosić dwóch urządzeń. Mając natomiast telefon komórkowy - poszerzone informacje pod linkiem - dual sim może do niego obie te karty zainstalować i z nich wygodnie korzystać. Coraz więcej modeli tego typu możliwości oferuje, i jak widać po statystykach sprzedaży klienci są zadowoleni z takiego rozwiązania.


telefony dla seniora
Source: http://www.sxc.hu


chicago symphony fan page
Author: Cambodia4kids.org Beth Kanter
Source: http://www.flickr.com


Wydawać by się mogło, że w czasach dotykowych ekranów tradycyjne komórki z klawiszami przestaną być potrzebne, lecz wcale jednak tak nie jest. Nadal jest sporo osób, które nie muszą korzystać z gier czy internetu, a tylko dzwonić i ewentualnie wysłać sms-sa. Dla nich wypasiony smartfon z kranem na 5 cali jest zupełnie niepotrzebny, szczególnie jeżeli musieliby go codziennie ładować.
Dużym zainteresowaniem na rynku cieszą się także telefony dla seniora, które posiadają duże, wygodne do klikania klawisze i w wielu przypadkach możliwość szybkiego wyboru numeru alarmowego. Są one niezwykle wygodne w użytkowaniu dla mniej sprawnych osób, jakie tym sposobem będą miały możliwość dzwonienia do bliskich.