You are here

Jak zabezpieczyć telefon komórkowy?

Smartfony w przeciągu ostatniej dekady przeszły nieodwracalną metamorfozę. Jeszcze nie dawno służyły nam przede wszystkim do telefonowania oraz pisania wiadomości tekstowych.


Obecnie telefony komórkowe stały się smartfonami i są tak naprawdę minikomputerami mieszczącymi się w kieszeni spodni czy też torebki.
szkło na telefon
Author: Medas-Media
Source: Medas-Media


I tak, jak zwykłe komputery, zawierają bezmiar danych, jakie trzeba ochraniać przed wyciekiem albo kradzieżą. Bywa, iż nasz telefon zostaje skradziony bądź zgubiony. Razem z nim giną wszystkie dane. Mogą to być fotografie z eskapady, filmiki z koncertu, mejle, loginy jak też hasła do kont bankowych. Dlatego przezorność nakazuje, ażeby regularnie wykonywać kopię zapasową informacji znajdujących się na telefonie. Możesz to zrobić za pośrednictwem programów czy też też za pomocą instrumentów oferowanych przez producenta urządzenia. Backup można zapisać na dysku komputera albo na przenośnej pamięci, możesz także przechowywać go w chmurze.


Telebim reklamowy led
Author: FlexVision.pl
Source: FlexVision.pl


Hybrydowe urządzenia z systemem Windows 8
Author: Samsung
Source: Samsung


Utrata komórki może być dotkliwa. Nie idzie tylko o utracone pieniążki, ale także znajdujące się na urządzeniu dane. Jeżeli zatem przez przypadek stracicie własny smartfon, czy to w teatrze, czy też na pikniku albo w pubie, czy też co gorsza, ktoś wam go skradnie - nie panikujcie. Dzięki specjalnym przyrządom do namierzania telefonu nie wszystko stracone. Za pomocą odpowiednich aplikacji możecie namierzyć stracony telefon - maxcom.pl/pl/48-telefony-dla-seniorow - poprzez geolokalizację.
Można też zdalnie zablokować telefon a także napisać na nim wiadomość dla znalazcy. Jak widać, jest mnóstwo sposobów na odzyskanie zguby lub utarcie nosa rabusiowi. Przed mechanicznymi uszkodzeniami nasz telefon ochroni szkło na telefon.