You are here

Jak założyć fermę kurcząt?

Ponieważ hodowcy drobiu powinni inwestować w własne fermy dużo pieniążków, wskazane jest zaciekawić się ewentualnością otrzymania dotacji z UE.


Zakup piskląt, jaj lęgowych, karmy – to wyłącznie część wydatków.
Najogromniejszym przedsięwzięciem jest budowa oraz wyposażenie farmy, szkolenia dla hodowców drobiu. Żeby zorientować się jak wygląda szansa na zdobycie dopłaty możemy wybrać się do ODR lub Filii Restrukturyzacji oraz Modernizacji Rolnictwa.

Opisywany temat Cię zaciekawił? Zatem odkryj witrynę, ponieważ znajdziesz tam interesujące dane, omawiające to zagadnienie.

Zaś zgodnie z planem Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich nie prognozuje się pomocy pieniężnej dla hodowców drobiu. Jednak dotyczy to tylko chowu konwencjonalnego. W przypadku gospodarstw ekologicznych czy konwencjonalnych, które chcą przejść na produkcję ekologiczną, będzie można liczyć na wsparcie.
widok - fotograf
Author: Susanne Nilsson
Source: http://www.flickr.com


Z kolei Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz skierowała do Ministerstwa Rolnictwa podanie dotyczące wydzielenia pieniążków na dofinansowanie sektora jaj spożywczych. Wypływa to z faktu, iż muszą one spełniać właściwe standardy jakości, zgodne z unijnymi wymogami. Rzecz jasna łączy się to z sumptami dla hodowców drobiu (czytaj o szkoleniach dla hodowców kurcząt w Brojlerowie).

Ciekawi Cię ta problematyka? Kliknij ten link oraz sprawdź, jak podchodzi do tego zagadnienia inny autor w treści (http://mangata.com.pl/relacje-inwestorskie/akcje-na-gieldzie/notowania-gieldowe/) swojego artykułu.

Zaś wymagania połączone z produkcją drobiowego mięsa nie przekraczają uniwersalnie obowiązujących standardów, nie wymagają zatem podejmowania nadzwyczajnych środków ze strony hodowców. Być może warto więc rozważyć przejście na chów ekologiczny. Dostosowanie gospodarstw rolniczych do unijnych norm ma być obiektem działania 6.


Jego celem jest wprowadzenie pożądanych zmian w obszarze ochrony środowiska, dobrostanu zwierzaków oraz zdrowia, tak zwierzaków jak także publicznego. Szkolenie dla hodowców kurcząt brojlerów odbywają się systematycznie.