You are here

Jak wybrać obiektyw, który będzie najbardziej właściwy? Na co zwracać uwagę? Co jest najważniejsze?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
Zdecydowanie obecnie kupno aparatu nie jest trudnością, tak więc wielu amatorów, jacy pragną robić coraz ciekawsze zdjęcia przerzuca się z kompaktów na proste lustrzanki. Lecz w takiej sytuacji często mamy problem, jakiego rodzaju obiektyw nabyć?


aparat cyfrowy
Author: Lito Dela Casa
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej poważny kłopot jest w takiej okoliczności, jak wymagamy, żeby nasza lustrzanka jednocześnie posiadała zoom, który będzie jak teleobiektyw, a jednocześnie będzie miała funkcję makro, czyli tak właśnie jak to wyglądało w kompakcie. Tak prosto nie jest, ponieważ do lustrzanek konieczny jest cały zestaw obiektywów, które dałyby radę spełnić nasze wymagania. Wśród tego wyboru nie jest tak łatwo się połapać, szczególnie iż każdy z producentów ma inne typy mocowania - . Czasem oznacza to, iż nie tylko sposób zamocowania obiektywu do korpusu jest różna, ale także mechanizm automatycznego ustawiania ostrości.

Gdy będziesz potrzebować pokrewnych informacji na wątek poruszany w niniejszym tekście, to wejdź tu klimatyzacja do mieszkania w bloku - niewątpliwie te artykuły też Cię zainteresują!

Najpierw więc poznajmy specyfikację aparatu, jakiego rodzaju posiada typ mocowania.


aparaty


Z pewnością warte polecenia są modele sigma 17-50mm F2.8 - Lens Foto. Kolejna sprawa, z której musimy zdawać sobie sprawę jest tego rodzaju, że takie same obiektywy zainstalowane w aparacie analogowym i cyfrowym gwarantują różnorodne obrazy. Wynika to z tego, że produkcja matryc światłoczułych używanych w lustrzankach cyfrowych o wielkości klatki filmu 35 milimetrów jest raczej kosztowna, tak więc producenci robią je bardziej małe. Różne aparaty mają różną specyfikację, więc jest to niezwykle istotne, aby o tym pamiętać. W zależności też od tego, jaki obiektyw wybierzemy sprawdzi się on w konkretnych rodzajach zdjęć.


Posiadamy tak więc rodzaje szerokokątne, czyli takie, które stosuje się do fotografii wnętrz oraz krajobrazów czy standardowe modele o ekwiwalencie 35-80 milimetrów w fotografii reporterskiej. Ponadto są profesjonalne teleobiektywy, najbardziej właściwe do fotografii sportowej, jak i superteleobiektywy, które pasują do fotografii sportowej i przyrodniczej. Co jednakże równie istotne, zawsze kupujmy obiektywy w najlepszych sklepach, a jak obiektywy Sigma to Szczecin jest najlepszym miejscem. Liczy się szeroki wybór, ale także dobre doradztwo oraz wsparcie w razie kłopotów.