You are here

Jak urządzić serwerownię?

Serwerownia to miejsce potrzebujące szczególnego wyposażenia. Oprócz bardzo pojemnych dysków twardych wymagany jest zestaw specjalistycznego sprzętu, który umożliwi dobre funkcjonowanie takiego miejsca. Ogromnie ważne jest też działanie wysoce wyspecjalizowanej grupy ludzi, będącej w stanie prawidłowo taki sprzęt przystosować do działania.
Cooler Master Elite 343
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl
Oprócz tego przydatne jest profesjonalne oprogramowanie, stworzone typowo do tego rodzaju działań.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie interesujący, świetna witryna z pewnością też będzie warta Twojego zainteresowania, bo znajdziesz tam analogiczne informacje.

Najchętniej kupowanym oprogramowaniem do obsługi serwerów jest program winsvrstd 2008r2 sngl olp nl. Jest to profesjonalny system operacyjny, specjalnie przygotowany do tego zastosowania przez firmę Microsoft. Informatycy cenią sobie wsparcie techniczne, które ta korporacja zapewnia swoim nabywcom.

Urządzenia Serwery do właściwego funkcjonowania potrzebują ponadto narzędzi zwanych switchami. Są to urządzenia łączące poszczególne segmenty sieci komputerowej. Przyrządy te ze względu na różne przeznaczenie charakteryzuje zróżnicowana liczba portów ethernet. Dla małych serwerowni najlepszym wyborem jest J9661A. Ten przełącznik ma jedynie 8 portów ethernet i jest odpowiedni dla klientów planujących założenie małego serwera. Najczęściej wybieraną alternatywą w zbliżonej cenie jest J9145A. Urządzenia te różni jedynie parę parametrów technicznych, każdy pracownik powinien jednak być w stanie dopasować najlepszy sprzęt dla swojego przedsiębiorstwa. Nie zapomnijmy także o routerach (tutaj znajdziesz więcej), tak niezbędnych dla połączenia z Internetem.

Odbiegnijmy trochę od tematu samej serwerowni. W przedsiębiorstwie pracownicy mają do czynienia ze stanowiskami komputerowymi. Jeżeli chodzi o komputery stacjonarne czy laptopy wydajność ich jest bardzo ważna. Zależy to oczywiście od zajmowanego stanowiska i charakteru firmy. Wiadomo jednak, że grafik powinien mieć lepszą kartę graficzną niż na przykład księgowa. Jednak wymagane jest, by sprzęt był wydajny w miarę możliwości firmy.Większe serwerownie Większe serwerownie potrzebują odpowiednio większych i odpowiednio bardziej kosztownych switchów. Przy skonfigurowaniu średniego serwera odpowiedni bywa J9019B, który został wyposażony w 24 porty oraz zestaw przydatnych udogodnień. Dla firm, którym i to nie wystarcza, przewidziano jeszcze większe i wydajniejsze switche. Najbardziej znaczący potentaci w dziedzinie IT używają takich przyrządów, jak chociażby J9147A, który posiada aż 44 porty i jest stworzony dla najbardziej zaawansowanych serwerowni. Takie urządzenia, często w parach po parę sztuk, są umieszczane w szafach do tego przeznaczonych, tak, żeby zminimalizować ilość plączących się przewodów. Skonfigurowanie tego typu urządzenia wymaga jednak wykwalifikowanych pracowników.