You are here

Jak rozsądnie korzystać ze znanych stron w internecie? Przynoszą większą ilość korzyści, czy raczej nie?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
Problematycznie sobie obecnie wyobrazić normalne funkcjonowanie bez dostępu do wielu różnorodnych technologii. Kształtują one życie w 21 wieku sprawiając, że jest łatwiejsze i ciekawsze.


Film w telewizji
Author: Michel Curi, Jr., MBA
Source: http://www.flickr.com


To też oczywiście powoduje, iż mamy zawsze duży wybór w zakresie różnych usług. Złośliwi stwierdzą, iż zabiera to zbyt dużo czasu, że zamiast skupić się na kwestiach poważnych, uparcie korzystamy z tego typu możliwości więc nie zajmujemy się sprawami pożytecznymi.

Odpowiada Ci taki tekst? To super, sprawdź stronę (https://www.maximgroup.pl/doradz-produkty/laptopy-do-muzyki) pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na zbliżony temat.

Tak naprawdę jednak nie ma co tu demonizować, bo powinniśmy ujrzeć w tym wady oraz zalety.


Weźmy tu na przykład YouTube, portal, jaki znają chyba wszyscy użytkownicy internetu. Znajdziemy w takim miejscu nie tylko muzyczne klipy, filmy długometrażowe, ale także śmieszne filmiki, które rzeczywiście zabierają czas, filmy instruktażowe, dzięki jakim można się czegoś nauczyć, identycznie zresztą warsztaty oraz kursy.


Już na tego rodzaju przykładach widać, iż youtube jest medium służącym do rozrywki, ale również pracy.

Jeśli tego typu tematyka jest według Ciebie na tyle istotna, że pragniesz poznać ją też od innej strony, więc potrzebne Ci analogiczne wiadomości, to więcej znajdziesz w linku.

Nie ma w takim czymś nic złego, chyba, że rozrywka będzie górować nad pracą, to w tej sytuacji podziwianie “śmiesznych kotków” będzie rzeczywiście stratą czasu.
osoba
Author: iStock
Source: iStock


youtube
Author: Florian Stangl
Source: http://www.flickr.com


Najistotniejsze więc, żeby odpowiednio, rozsądnie, z głową korzystać z takich stron, ponieważ wtedy odniesiemy same korzyści. Rozrywka jak najbardziej, ale nie za długo, bo będzie to bez sensu. W takim względzie youtube zapewnia korzyści, jak i zabiera czas, a tylko od nas jest zależne, z jakich źródeł będziemy korzystać.


Problemem więc nie jest samo medium, tyle nasze wybory, jakie nie zawsze podyktowane są realnymi potrzebami. Korzystnie o tym pamiętać, jak demonizujemy miejsca w sieci, jakie same w sobie nie mogą być oceniane negatywnie.