You are here

Jak przygotować auto po zimie - zatroszcz się o pojazd

Wiosna sprzyja wycieczkom. Nie wystarczy jednak pojechać autem na myjnię, by pożegnać zimę na dobre. Sól drogowa oraz mróz oddziałują na przewody hamulcowe i tarcze. Wiosna to odpowiedni czas, skontrolowanie stanu technicznego pojazdu.

wycieraczki samochodowe
Płyny i oleje także mogły odczuć wysokie temperatury. Jeżeli nie stosujemy tych całorocznych, należy udać się do serwisu, aby wymienić je na sezonowe, uzupełnić płyn w zbiorniczku wyrównawczym, płyn hamulcowy, olej silnikowy a także zbadać poziom oleju w układzie kierowniczym.

Nie zapomnijmy o szybach. Nieskazitelna szyba to istotna kwestia w czasie jazdy. Problemem bywają smugi – przejaw, że od tej chwili wycieraczka samochodowa może nam więcej zaszkodzić niż pomóc. Należałoby ją zatem wymienić - doczytaj wycieraczki hyundai i30.

Brudna i pełna drobinek piasku powierzchnia, jest w stanie zdecydowanie niszczyć pióro. W zimowych miesiącach, niestaranne oczyszczenie ze szronu i lodu jest dodatkową przyczyną pojawiających się smug. Nie zapominajmy zatem, aby dobrze oczyszczać szybę przed jazdą. Dobrze jest raz na jakiś czas przetrzeć pióro wycieraczki mokrą szmatką, z dodatkiem dowolnego środka myjącego. Z całą pewnością wydłuży to jej żywotność i polepszy skuteczność działania. Od czasu do czasu odświeżmy również gumki, traktując je czystą gliceryną, którą łatwo zmyjemy za pomocą czystej wody.

Pragniesz zobaczyć inne równie pomocne porady? Jeżeli tak, to zobacz tutaj wycinanie dpf, a na pewno nie odczujesz rozczarowania.Demontaż opon zimowych powinien łączyć się ze sprawdzeniem ich stanu technicznego, prawidłową konserwacją oraz ochroną miejsca przechowywania. Przed założeniem opon letnich, wypada się im szczegółowo przypatrzeć. Szczególną uwagę zwrócić trzeba na głębokość bieżnika. Nadmiernie zużyty bieżnik powoduje, że przede wszystkim na śliskiej powierzchni samochód będzie się źle prowadził.wycieraczki samochodowe
Author: Phil Parker
Source: http://www.flickr.com
Trzeba również zainteresować się, czy opony nie posiadają widocznych wad na bokach, tudzież powierzchni samego bieżnika. W przypadku wątpliwości najbezpieczniej jest skontaktować się z wulkanizatorem. Przed montażem opon dobrze jest przeprowadzić ich wyważenie oraz kontrolę ciśnienia, ponieważ nieodpowiednio wyważone, sprawiają, iż trudniej jest zapanować nad samochodem.

Żeby którekolwiek opracowanie było uznane za godne polecenia, musi zawierać merytoryczną treść. Jeśli chcesz ją poznać, kliknij tutaj i zdobądź cenne szczegóły (https://www.witowextreme.pl/pl/item/47-brp-ski-doo-expedition-v1300-black-new).Zobacz również -