You are here

Jak prawidłowo wycenić cenę domeny

Wartościowy internetowy adres jest w dzisiejszych czasach niezwykle cenny, zwłaszcza w przypadku firm które zamierzają bardziej aktywnie zaznaczać swoją obecność w sieci internetowej. Internetowa domena to nic innego jak adres, jaki jest wpisywany w przeglądarce.

Dziewczyna przy laptopie
Author: "PictureYouth"
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli adres ten jest krótki, łatwo zapamiętywalny i nawiązuje do nazwy firmy lub profilu funkcjonowania, to są duże szanse, że klienci go zapamiętają i zwyczajnie podczas przeglądania sieci internetowej będą go w razie potrzeby wpisywać. Za to adres skomplikowany może bardzo utrudnić obecność firmy w sieci oraz wszelakie sposoby promocji i reklamy.

Adresy w internecie nie kupuje się dożywotnio, a dzierżawione, więc po skończeniu abonamentu wracają do grupy wolnych, jeżeli nikt nie zechce ich dalej przedłużyć. Obecnie większość dobrych adresów jest pozajmowana, ale adresy stały się takim samym towarem, jak inne produkty, i jeśli będzie się tylko chciało, to swoją domenę zakupić można wśród tych, które są aktualnie oferowane na rynku.

Obecnie wiele osób zainwestowało w adresy internetowe wykupując abonament i takie domeny bez przerwy pojawiają się w sprzedaży w aukcyjnych serwisach i najróżniejszych
Strona internetowa
Author: libera Kodisto
Source: http://www.flickr.com
giełdach. Ceny, które się przy nich pojawiają, mogą być zróżnicowane, jeśli jednak ktoś się będzie chciał decydować na zakup, to chyba powinien porządnie sprawdzić, czy zwyczajnie nie przepłaci za dany adres.

Najkorzystniej będzie zamówić profesjonalną wycenę, ale pomimo tego, co wydawać się wielu może, wycena domen nie należy do rzeczy łatwych. Na cenę domeny wpływ ma coraz więcej różnych czynników. Rzecz jasna sama nazwa ma bardzo duże znaczenie, ale będzie się też liczyć wiek i rodzaj domeny, i to, czy chociaż trochę była wcześniej pozycjonowania.

W internecie działa kilka portali, które przeprowadzają wycenę domen internetowych, jednak trzeba podejść do tego z ostrożnością, gdyż nie wiadomo do końca, jakie parametry będą brać pod uwagę. Tak naprawdę cena internetowej domeny, tak jak każdego innego produktu będzie wynosić tyle, ile ktoś zechce za nią zapłacić.