You are here

Jak opracować mobilną aplikację ? Na co zwrócić uwagę?

Testowanie mobilnych aplikacji nie będzie tym samym, czym jest testowanie aplikacji internetowych. Różnice odszukamy na praktycznie wszystkich poziomach. Bardzo często testy funkcjonalne oparte są na kontrolowaniu interakcji ludzi użytkujących daną aplikację, wiadomo przecież, iż odmiennie wygląda testowanie bankowej aplikacji, a jeszcze inaczej aplikacji społecznościowej.


szkolenie testowania aplikacji mobilnych
Author: Klimatop
Source: www.klimatop.pl
Sporo zależy również od docelowej grupy potencjalnych użytkowników.


sport
Author: moetaz attalla
Source: http://www.flickr.com


Ogromne znaczenie ma również platforma na jakiej pracuje aplikacja, bo ma to wpływ na metodę jej rozpowszechniania. Szczególnie w tym momencie są znane platformy jak Google Play i App Store warto wejść na www.testujemy.mobi. W takim względzie zdarzają się różne problemy, jak na przykład to, że żeby znaleźć wadę należy wpierw wgrać najnowszą wersję programu przeznaczoną dla konkretnego sklepu a potem poczekać, kiedy najnowsza wersja będzie zatwierdzona. Niestety czasami trwa to nawet 3 tygodnie.


Szczególnie pomocne będzie w tym szkolenie testowania aplikacji mobilnych zobacz na stronie, gdyż dzięki temu prościej nam zrozumieć wszystkie najistotniejsze zagadnienia. Bardzo ważne będzie, aby przewidzieć krytyczne błędy oraz w miarę na nie zareagować. Bo pomyślmy sobie, iż użytkownik będzie miał z czymś takim do czynienia i z pewnością nie będzie się starał poszukać informacji, jeśli będzie to niełatwe. Zamiast tego skasuje daną aplikację a potem zainstaluje całkowicie nową odmiennego wykonawcy. Do naszej nigdy już nie powróci.


Pamiętajmy o tym wszystkim, ponieważ wtedy możemy być pewni, że nasza Aplikacja będzie interesująca, bardzo prosta w użyciu, dzięki czemu będzie bardzo popularna. Zawsze warto się też doskonalić, ponieważ dzięki temu unikniemy najpoważniejszych pomyłek w tworzeniu danej aplikacji.