You are here

Jak odpowiednio dbać o swoją sylwetkę? Jak w obecnych czasach być fit?

W obecnych czasach zapanowała prawdziwa moda na bycie fit - zazwyczaj zwracamy coraz większą uwagę na to, co dokładnie jemy każdego dnia, staRAMy się obliczać kalorie i makroskładniki przygotowywanego jedzenia, kupujemy karnety na siłownie i sporo innych rzeczy, która mają pozwolić nam na zachowanie dobrego zdrowia przez całe lata.


Praktycznie zawsze bez wątpienia warto o siebie zadbać - co do tego chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości. Jak jednakże zrobić to z głową?
Czy musisz zapisać się do dietetyka?


Aktualnie bardzo popularne jest chodzenie do dietetyka. Jest to oczywiście korzystne w przypadku ludzi mających naprawdę wiele kilogramów do zgubienia, jednak jeżeli chcesz tylko zacząć zdrowo żyć, wtedy przeznaczanie pieniędzy na dietetyka zdecydowanie nie będzie konieczne. Twoimi dobrymi przyjaciółmi muszą zostać tylko waga i centymetr - a to dostaniesz właściwie wszędzie za niewielkie pieniądze. Jeśli w grę wchodzi zwyczajna waga Poznań i inne wielkie miasta, ale również niewielkie miejscowości będą ją miały w swojej ofercie. Te dwie rzeczy całkowicie wystarczą Ci do stałego kontrolowania swojej wagi i wymiarów, co bez wątpienia pomoże Ci na utrzymywanie swoich nawyków w ryzach.


pliki
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Zwróć uwagę na jedzenie


Najważniejsza na pewno jest jakość spożywanego przez nas pożywienia. Jeżeli nie zrezygnujesz z paluszków czy kebabów spożywanych po niemalże każdej imprezie z wielką ilością alkoholu, wówczas raczej nie będziesz mógł liczyć na dobre efekty.


Zazwyczaj odchudzanie rozpoczyna się od zmian nawyków żywieniowych - zrozumienie tego jest praktycznie kluczem do sukcesu. Jeśli ograniczysz ilość spożywanych kalorii i dołożysz do tego niewielką aktywność fizyczną, wówczas zbędne kilogramy właściwie same zaczną spadać.