You are here

Jak najlepiej zabezpieczyć swoje dane - zobacz nasze podpowiedzi

Awaria komputera, wirusy, trojany i inne zagrożenia lub nasze niewłaściwie wykonane i nierozmyślne czynności mogą bez trudu doprowadzić do utraty danych.


laptop
Author: Highways Agency
Source: http://www.flickr.com
Przysłowie „nie docenisz, dopóki nie stracisz” może okazać się dla nas boleśnie prawdziwe, o ile w żaden sposób nie zadbamy o właściwe zabezpieczenie znaczących dla nas danych. Korzystniej więc dla nas będzie, gdy skoncentrujemy się na przysłowiu „przezorny zawsze ubezpieczony”. Pamiętajmy, dyski twarde czy smartfony ulegają awariom. Możemy paść ofiarą kradzieży lub (znajdź więcej) po prostu zgubić urządzenia z naszymi danymi. Czasami mają również miejsce sytuacje w których tracimy dane z powodu własnego błędu tudzież pomyłki innych osób.

A wirusy komputerowe? Przypadkowe upuszczenie komputera? Wbrew pozorom powyższe sytuacje przytrafiają się, a odzyskanie danych jest bardzo kosztowne lub też... niemożliwe. Windows 8 oferuje swoim użytkownikom praktyczne narzędzie przeznaczone do wykonywania kopii zapasowych plików. Jeżeli jednak po raz pierwszy raz spotykamy się z nowym oprogramowaniem Microsoftu, możemy skorzystać z podpowiedzi internautów, którzy na forach udzielają rad jak wykonać kopie zapasowe dla Windows. Wykonywanie kopii zapasowej w Windows 8 zostało dosyć znacznie zmienione w porównaniu do dotychczas dostępnych wersji systemu Microsoft. Co istotne pomysł poszedł w dobrą stronę dlatego spotkał się z aprobatą.

Utworzenie kopii zapasowej nie powinno być przeprowadzane sporadycznie – backup plików powinniśmy przeprowadzać regularnie, aby posiadać zachowaną kopię wszystkich plików, które cały czas wchodzą w nasze posiadanie. Możemy odszukać wiele programów – płatnych jak i bezpłatnych, które czynią cały proces tworzenia kopii zapasowych banalnie prostym.

Powinniśmy zdać sobie sprawę, że backup plikówważny jest nie tylko w instytucjach państwowych, lecz również w życiu prywatnym. Każdy z nas coraz częściej korzysta z komputera przechowując na nim zdjęcia ze ślubu czy pracę magisterską.

Jeśli myślisz, że wiadomości opisane w tym materiale są ciekawe, zobacz też ten link - to unikalna strona internetowa (https://www.smartvent.pl/rekuperator/), na której znajdziesz zbliżone treści.

Lekkomyślnym byłoby wierzyć, iż nasz komputer jest i będzie zawsze bezpieczny.