You are here

Jak można bardzo szybko wybrać wszystkie elementy kupowanego komputera?

Komputer to skomplikowane urządzenie, jakie mogłoby służyć do mnóstwa różnych celów. Może być to praca czy też zwyczajnie rozrywka. Ze względu na inny charakter tych czynności, komputer powinien mieć różne parametry poszczególnych elementów.


Dla przykładu komputer do gier powinien mieć dobrą kartę graficzną, pojemny dysk twardy i dużo pamięci RAM.


kontrola
Author: Dion
Source: http://www.flickr.com


konfigurator komputera stacjonarnego
Author: Dushaun


Komputer (szczegóły w serwisie http://nano-comp.pl/pl/c/Komputery-poleasingowe/13) wykorzystywany do prac biurowych nie musi posiadać już tak wygórowanych parametrów, jednak trzeba pamiętać o tym, że im bardziej innowacyjne posiadamy programy, tym bardziej znaczące one stawiają wymogi. Dlatego też nieocenionym narzędziem obecnym w wielu sklepach komputerowych okazuje się być tzw. konfigurator komputera stacjonarnego. Można by dzięki niemu wybrać odpowiednie elementy tak, żeby całość jak najlepiej mogła spełniać nasze wymagania. Mogą z niego korzystać zarówno informatycy, jak i osoby nie posiadające specjalistycznej wiedzy.


Tego typu konfigurator komputera stacjonarnego w początkowym etapie może oferować wybór rodzaju czynności, do których będzie docelowo używany komputer (http://www.opolkom.pl/czyszczenie-laptopow-komputerow/). Potem można dobierać parametry poszczególnych części, zatem procesora, ilość pamięci RAM czy też producenta dysku twardego. Moglibyśmy również dobrać jaką chcemy mieć klawiaturę czy kartę dźwiękową lub obudowę. Ponadto możemy wybrać rodzaj tzw. urządzeń peryferyjnych, np. drukarki. Przy każdym elemencie podana jest jego cena. Naturalnie przez cały proces konfiguracji komputera widoczna jest także opłata końcowa.
Kierowanie się jedynie całkowitym kosztem nie jest jednak najlepszym pomysłem, ponieważ komputer kupowany jest zazwyczaj na dłuższy czas, zatem powinien mieć jak najlepsze właściwości poszczególnych składników.