You are here

Jak kocioł c.o. limituje ciepło? Kliknij, aby wiedzieć, o co zapytać w sklepie!

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
W pełnym rozkwicie sezon grzewczy. Dla tych z nas, którzy osobiście są odpowiedzialni za ocieplanie domu, jest to czas częstego zaglądania do kotłowni. Ustawiony w niej piec centralnego ogrzewania.
zboże
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com


staje się naszym przymusowym towarzyszem. Dorzucanie do niego jest konieczne co najmniej dwa razy na dzień.

Czy z przeczytanego tego tekstu udało Ci się wynieść coś interesującego? Jeżeli tak, to przejrzyj pozostałe informacje tu (https://www.arapneumatik.pl/k-98-zawiesia-prozniowe-przyssawkowe-do-blach) - zapewne pochłoną Cię kompletnie.

Czy kiedykolwiek zastanowiliśmy się, jakim sposobem on chodzi?


węgiel
Author: Preston Rhea
Source: http://www.flickr.com


Teraźniejsze kotły mają opcję regulacji ciepła, co znaczy, iż przy konkretnej wartości temperatury odcinany jest napływ wody, tak aby ciepło wody w instalacji domowej nie przeszło wybranego progu. Do takowej kontroli wskazany jest dobry czujnik temperatury (w temacie czujników temperatur). Ma on elementy odpowiadające na podwyższenie (lub obniżanie) ciepłoty, np. przez zmianę napięcia energii elektrycznej w metalu wskutek przemian jego ciepła. Takowa dana jest potem przekazywana do odpowiedniego regulatora, który odpowiada na nią konkretną czynnością.


Taki proces nie udałby się, gdyby nie połączony z czujką przetwornik temperatury (przetwornik temperatur). Zamienia on znak zmiany temperatury - zazwyczaj dość mizerny - na silniejszy sygnał elektryczny lub numeryczny. Te drugie są bardziej uodpornione na możliwe zakłócenia, dzięki czemu możemy być pewni, że w ostatecznym rozrachunku pompa zlokalizowana w piecu centralnego ogrzewania zapracuje prawidłowo i w odpowiednim momencie.
Nawiasem mówiąc, to właśnie problemy z działaniem czujnika względnie przetwornika temperatury są najczęstszym powodem wezwań majstrów od ogrzewania.

Jeżeli do tej pory nie możesz odnaleźć nic ciekawego, to sprawdź pod adresem, tam z pewnością znajdziesz to, co będzie dla Ciebie teraz przydatne.

Warto w związku z tym przy zakupie czy też konserwacji pieca zwrócić uwagę, czy użyte są w nim wartościowe części regulatora.