You are here

Interesujące sportowe gry na PC

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
Z całą pewnością wymyślenie sportowych gier komputerowych było dobrym posunięciem. Można to stwierdzić na przykładzie popularności gier takich jak przykładowo FIFA. Wymyślenie tego rodzaju gier było pewnego rodzaju zestawieniem dużej popularności sportu z powszechnością gier. Sukces takich gier uzależniony jest od różnych czynników.

Jednym z nich jest kraj, gdzie produkowana jest gra. Jeżeli w wybranym kraju dyscyplina sportowa, wokół której rozgrywa się fabuła gry, nie jest szczególnie popularna, to można się spodziewać, że również gra nie zostanie bardzo gorąco odebrana. Dobrym przykładem jest gra Deluxe Ski Jumping, która jest bardzo prostym, schematycznym wręcz obrazem skoków narciarskich. Gra ta miała w Polsce szczyt popularności w czasach, w których skoki narciarskie były popularne z uwagi na osiągnięcia polskich zawodników w tej dyscyplinie. Tego rodzaju tytuły oferowane są zarówno na komputery, jak i na konsole, na przykład na Playstation 4 (więcej o ps4 tutaj).

pro evolution soccer z kotem
Author: Sarah Joy
Source: http://www.flickr.com
Jest dużo korzyści, jakie czerpie się z grania w gry o charakterze sportowym. Rzecz jasna nie może to zastąpić samodzielnej aktywności fizycznej, jednak korzystnych konsekwencji także jest wiele. Jednym z korzystnych skutków tego rodzaju rozrywki, co zresztą można powiedzieć o wykorzystywaniu gier każdego typu, jest wyrabianie sobie refleksu. W sumie we wszystkich grach trzeba działać błyskawicznie. Niewątpliwie duża zaletą grania w gry sportowe jest lepsze opanowanie zasad określonej dyscypliny, o ile oczywiście gra jest skonstruowana prawidłowo i dokładnie.

Jedną z najchętniej wybieranych gier świata, dostępnych również na konsole, jest FIFA. Fabuła tej gry rozgrywa się na boisku piłki nożnej. Rolą gracza jest, tak samo jak w futbolu, wygrać mecz. Sukces tego tytułu wynika w dużej mierze z realizmu, jaki w kolejnych odsłonach gry zdołano stworzyć. Nieobeznany obserwator mógłby pomyśleć, że ma do czynienia z rzeczywistą transmisją rozgrywki. Ostatnią stworzoną do chwili obecnej częścią gry jest FIFA 14 (więcej o fifa 2014 na stronie).

Z pewnością zaciekawi Cię ta oryginalna wiadomość (http://www.it-solve.pl/software-house-warszawa/) na przedstawiany wątek, zatem nie zwlekaj - kliknij tu i przeczytaj więcej na prezentowany temat!

W tej odsłonie zostało usuniętych wiele błędów z odsłon poprzednich. Część z nich jednak nadal się pojawia, powodując śmieszne efekty w grze. Mimo to popularność gry nie słabnie.