You are here

Innowacyjny system parkingowy znacząco redukuje czas potrzebny na odnalezienie miejsca

Dzisiejsze systemy parkingowe umożliwiają obsługiwanie wyjątkowo wielkich powierzchni i kierują przepływem ruchu w taki sposób, że nigdy nie tworzą się korki.


Sprawdzają się one idealnie w wielkich korporacjach i na stadionach.
Innowacyjny system parkingowy z reguły złożony jest bardzo wielu urządzeń połączonych komputerem centralnym, który je kontroluje. Dość często posiada on wiele ciekawych rozwiązań, które bardzo ułatwiają kierowcom przemieszczanie się po terenie parkingu. Da się na ten przykład przydzielić miejsce postojowe konkretnemu człowiekowi, który po wjechaniu na parking będzie do niego skierowany.

Nasze następne artykuły są tak samo interesujące, jak ten. Zatem kliknij w link tutaj rysiki do telefonu i czytaj skrupulatne informacje. Zapraszamy!

Porządny system parkingowy troszczy się o to, by nigdy sprawdź informacje nie tworzyły się zatory, a kierowcy mogli prędko i łatwo wjechać i wyjechać z obszaru parkingu.


Reaktor jądrowy
Author: Renault


Najpopularniejszą metodą umożliwiającą wjazd na obszar parkingu są dzisiaj karty RFID. Właściciel pojazdu, który chce dostać się na parking, musi taką kartę zbliżyć do skanera, by szlaban się otworzył. Da się na niej zapisać wiele danych, a zatem mogą być zupełnie spersonalizowane. Karty RFID są wyjątkowo wygodne oraz pozwalają na płynny ruch pojazdów na terenie parkingu. Da się także zastosować identyfikację dalekiego zasięgu, to znaczy taką, która rozpozna kierowcę z większej odległości oraz podniesie szlaban trochę wcześniej.


Spowoduje to, że prowadzący ani na chwilę nie będą musieli się zatrzymywać.


Nowoczesne systemy parkingowe bardzo usprawniają ruch samochodów oraz powodują, że kierowcy nie marnują czasu na poszukiwanie miejsca do zaparkowania.