You are here

Innowacyjne technologie w naszym życiu - co należałoby wiedzieć na ów temat?

Dziś wszystko prze naprzód razem z rozwojem technologicznym. To fantastyczne jak logistycznie da się rozwiązać pewne kłopoty dzięki technologii. Do tego rodzaju rozwiązań zalicza się karty zbliżeniowe. Karty te dają możliwość otwierania różnych drzwi, niektóre pozwalają na otwarcie bramek obrotowych albo szlabanów na prywatnych parkingach. Karty bankowe też korzystają z tej technologii.
Karta kredytowa na zakupy
Source: http://pixabay.com/
Dzięki nim do określonej kwoty możemy płacić za zakupy bez podawania pinu, a jedynie przez podsunięcie karty do czytnika. To spore ułatwienie. Pracownicy nie potrzebują mieć pęku kluczy do kilku pomieszczeń w biurze. Nie trzeb zapamiętywać pinu i opóźniać szybkości obsługi ludzi przy kasie. Karty te wykorzystuje się również w komunikacji miejskiej. Co interesujące również legitymacje studenckie są robione właśnie niczym karta zbliżeniowa. Tego typu rozwiązania pozwalają na lepsze wykorzystanie czasu. Mikroprocesor wbudowany w karty zbliżeniowe pozwala na bezstykowe przekazanie danych.

Miejsce na parkinguCiepło od poziomu  1
Author: INPLUS PR
Source: INPLUS PR
Obecnie ciężko jest znaleźć wolne miejsce na parkingu. Często miejsca mające służyć pracownikom w danym zakładu pracy są zajęte przez pierwszą lepszą osobę. Stąd też firmy zaczęły tworzyć parkingi strzeżone. Ale zamiast zatrudniać następnego pracownika montowany jest system parkingowy. Przez urządzenia tego systemu na dany parking można wjechać tylko pobierając bilet lub po zbliżeniu karty upoważniającej – wszystko zależy od systemu. Dodatkowo systemy tego typu są wyposażone w wyświetlacze led, które mają za zadanie informować ile w konkretnym miejscu jest niezajętych miejsc parkingowych. Jest to bardzo ważne na parkingach w dużych molochach handlowych. Nie trzeba krążyć na poszczególnych poziomach parkingów. To duże uproszczenie dla kierowców. Cały system podlega monitorowaniu. System parkingowy daje możliwość również sprawdzić ile samochodów codziennie korzysta z parkingu. Oczywiście firmy mają dopasowaną wielkość bramek do samochodów, które będą miały korzystać z konkretnego systemu. Oczywistością jest, że na parkingu dla ciężarówek nie będą zamontowane najmniejsze bramki niczym dla aut osobowych.

Podsumowując cały system składa się z paru korelujących ze sobą urządzeń. Firmy montujące tego rodzaju systemy przeprowadzają przeszkolenie ze sposobu korzystania z ich sprzętu. Osobom które chcą znaleźć więcej informacji rekomendujemy witrynę: bramki obrotowe.