You are here

Elektroniczna wymiana informacji - co to dokładnie jest oraz w czym konkretnie może nam pomóc?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
Czym jest konkretnie EDI, a więc pochodzące z języka angielskiego Electronic Data Interchange oraz jaki ma związek z napomkniętą w temacie elektroniczną wymianą informacji? Jaki konkretnie jest jego najbardziej ważny cel i co nam umożliwia jego stosowanie? Te wszystkie rzeczy oraz znacznie więcej nie posiadając najmniejszego problemu odnajdziesz wewnątrz naszego nowego - dopiero co wydzierganego - felietonu!


Przede wszystkim na początku musimy objaśnić, co to bywa wspomniane we wstępie EDI.




online
Author: www.future-toys.pl


Skąd się tak napraWDę tu wzięło? Tymczasem sam skrót EDI (który jak widać pochodzi z angielskiego) jest odpowiednikiem ciekawiącego nas dziś tematu, a więc elektronicznej wymiany danych. Co to jednakże dokładnie jest? A więc elektroniczna wymiana danych to nic innego jak najzwyczajniej całkowicie Automatyczna wymiana przeróżnych danych, która odbywa się pomiędzy różnymi komputerami (dokładniej między ich systemami), w jakiejś określonej już z góry formie przekazu (nazywanej również komunikatem).

Masz zamiar dowiedzieć się większą ilość wiadomości na tego rodzaju temat? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz zdobądź pomocne szczegóły (https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-53-Premiera-nowych-kamer-GoPro-HERO-7/57) - niewątpliwie ono również okaże się dla Ciebie ekscytujące.

Celem EDI jest sprawić, że przekazywane dane będą całkiem wolne od "powtórzeń", a więc dokładnie tych samych zwielokrotnionych informacji, które to najzwyczajniej ma wyeliminować, przy okazji usprawniając przesył danych, które to są przekazywane szybciej oraz o wiele dokładniej między stronami, których to dotyczy (dla przykładu tych, które to stosują do komunikowania się tej samej aplikacji).




EDI, jak łatwo się domyśleć, stosuje się we wszelkich programach komputerowych, które to mają za zadanie "łączyć" ludzi, w tym najczęściej kupującego i sprzedawcę, którzy to nawiązują bezpośredni "kontakt" dzięki progRAMom lub platformom typowo komputerowym.