You are here

Dron z kamerą, to jeden z najnowszych technologicznych zabawek. To trzeba zobaczyć, a szczególnie nowość, jaką jest dron 3DR SOLO.

Technika idzie bez przerwy do przodu, a my razem z nią. Pragniemy być na bieżąco i wciąż na nowo dowiadywać się co jeszcze może nam dać. Różnego typu gadżety upraszczające życie, dające przyjemność i mogące wesprzeć pracę są teraz na porządku dziennym.

drony
Author: Dennis Jarvis
Source: http://www.flickr.com
Jednym z tych urządzeń jest dron, czyli bezzałogowy, fruwający pojazd, który kiedyś wykorzystywało się tylko w wojsku. Ze względu na swoje małe – kompaktowe gabaryty nie ma opcji transportu załogi, ani ludzi. Dron obsługiwany jest przez człowieka, zdalnie poprzez bazę sterującą - komputer. Wielokrotnie dron z kamerą znajduje funkcję nie tylko w działaniach wojskowych, ale także wśród ludzi – cywilów. Aktualnie każdy zwyczajny człowiek ma możliwość zakupić dron 3DR SOLO i używać w swobodny sposób. Ten sprzęt również świetnie sprawdzi się do celów zarobkowych. Można nimi nakręcić filmy i robić zdjęcia. Przeczytaj rownież http://www.dronlandia.pl/bialy-welon-w-4k.Nawiązując do modelu dron 3DR SOLO, to jest to nowość, która pojawia się właśnie na rynku. Posiada on precyzyjny kontroler lotu PIXHAWK 2 oraz dwa pokładowe komputery, każdy o mocy 1 Ghz. Co ciekawsze, urządzenie to jako pierwsze na rynku jest wyposażone w klawisz stop, dzięki czemu jest opcja zatrzymać go w powietrzu. Dzięki zastosowaniu funkcji 3 osiowego gimbału w pełni będzie możliwość kierować opcjami kamery go pro podczas lotu, a do tego przetwarzać obrazy w jakości HD na odległość 1km.

Do tego dron 3DR SOLO będzie posiadał specjalnie przeznaczoną dla siebie aplikację na smartfony. Właściciel, który zakupi tego typu dron z kamerą uzyska możliwość zupełnie wygodnego weryfikowania parametrów działania drona i kamerki, a dodatkowo da to możliwość także całkowicie zaplanować automatyczny lot.

panorama
Author: Maciek Lulko
Source: http://www.flickr.com
Warto wspomnieć, że dron został zaopatrzony w wytrzymujący 25 minut lotu akumulatorek. Do tego jego wewnętrzny komputer systemowy w każdym momencie sprawdza i przetwarza zużycie energii i aktualizuje właściwe informacje, by właściciel wiedział kiedy i w jaki sposób powinno się bezpiecznie sprowadzić go na ziemię.

Zaktualizowany post na blogu http://www.dronlandia.pl/tor-przeszkod.

Trzeba dodać, że firma tak dopasowała oprogramowanie, że możliwa jest jego dalsza rozbudowa – ta sposobność zwana jest open source. Ogromne i obszerne opcje zakresów i systemów automatycznych drona, to jedne z najciekawszych kwestii które charakteryzują to urządzenie.