You are here

Dotykowe komórki, smartfony – jak się w tym odnaleźć? Poradnik dla początkujących

Ten streszczony poradnik kierowany jest do początkujących lub mało obytych użytkowników komórek, posłuży każdemu, kto stoi przed wyborem, ale nie ma czasu na zbieranie rozrzuconych po sieci informacji. Zdecydujmy się na przyszłościowy model na naszą kieszeń.
telefony
Author: David B. Gleason
Source: http://www.flickr.com
Przez pewien czas nazwy: telefon dotykowy i smartfon były rozróżniane na podstawie osiągów sprzętowych obu tych urządzeń, natomiast od pewnego momentu producenci zaczęli używać nazwy „smartfon” do każdego urządzenia, który był czymś innym, niż prostym telefonem+ zobacz fakty. Teraz smartfon to urządzenie, z którego możemy wykonywać i odbierać połączenia, przesyłać i odbierać wiadomości tekstowe i wiadomości obrazkowe, spędzić czas na rozrywce oraz zrobić całkiem sporo rzeczy używając do tego fajnych aplikacji.

Aplikacje można ściągać bezpłatnie lub kupować. Smartfony można nabyć albo w sklepach wielkopowierzchniowych typu Saturn, w sklepach z telefonami komórkowymi i akcesoriami do nich lub w salonach sieciowych przez operatora komórkowego. W małym sklepie sprzedającym telefony promocje należą do rzadkości, lecz w większym sklepie typu Saturn gazetka promocyjna z pewnością zasugeruje, na co akurat warto zwrócić uwagę. Najważniejsze cechy smartfona to wygodny w użyciu dotykowy ekran o przekątnej co najmniej 3 cali i rozdzielczości ekranu minimum 320 na 480 pikseli. Wszystko, co wyświetlimy na ekranie będzie wyraźne, a nasze oczy nie będą się zanadto męczyć. Dobrze, jeżeli telefon ma zintegrowany aparat cyfrowy z możliwością robienia filmów.
gazetka
Nawet jeśli do tej pory nie robiliśmy dużej ilości fotografii i nie nagrywaliśmy filmów, taka opcja na pewno nam się spodoba. Jeżeli chcemy, by nasz telefon - www.maxcom.pl/pl/51-strong-telefony-wzmocnione - był również odtwarzaczem mp3, postarajmy się, aby obsługiwał tego typu pliki. Gdy robimy zdjęcia i wrzucamy muzykę na telefon, dobrze jest, żeby miał on czytnik kart flash i aby możliwa była rozbudowa pamięci. Jeżeli traktujemy telefon jak odtwarzacz mp3, pamiętajmy o standardowym wyjściu słuchawkowym. Dobrze, żeby telefon miał też wbudowany moduł GPS, przyda się podróżach czy szukaniu lokalizacji. W standardzie będą takie rzeczy jak WiFi, Bluetooth, USB 2.0. Wyposażeni w taką wiedzę możemy wybrać się na przykład do supermarketu z elektroniką typu Saturn gazetka promocyjna z pewnością może stanowić dla nas małą podpowiedź. Jeśli mamy na oku konkretne modele i znamy ich parametry, możemy poszukać ich w sieci, może akurat trafimy na niższą cenę. Wystarczy wpisać „telefony promocje” i prześledzić listę wyników.

Przed wyjściem na zakupy załóżmy sobie maksymalny budżet, bo łatwo dać się naciągnąć na coś więcej niż to, czego tak naprawdę potrzebujemy.