You are here

Do jakiego celu mogą być wykorzystywane drony i czy dzisiaj mogłyby tylko latać?

Dzisiaj o dronach jest coraz głośniej do komercyjnych zastosowań. Duże podmioty zastanawiają się w jaki sposób użyć popularnego latającego urządzenia do usprawnienia transportu. Jednak mógłby on mieć ponadto dużo innych zastosowań i dzięki temu typowy człowiek może go kupić oraz wykorzystywać w sposób, jaki mu nadejdzie do głowy.


Dziś drony mogą mieć wykorzystanie wojskowe do obserwowania, ale i wykonywania bojowych działań.


Wielofunkcyjny pilot Measy RC10
Author: Measy Electronics
Source: Measy Electronics


Mogą być one wykorzystywane do kontroli trudno dostępnych miejsc przykładowo podbiegunowych przestrzeni. Przykładem tego typu zastosowania może być pomiar ozonowej powłoki lub liczenie stad bydła. Są to niezwykle przydatne urządzenia do kręcenia filmów czy też wykonywania zdjęć z lotu ptaka. Są plany, aby drony były wykorzystywane do dostarczania paczek kurierskich. Jednak są to jeszcze tylko plany na przyszłość. Mikro drony mogą posłużyć jako zabawki, podobnie jak to jest w przypadku sterowanych na odległość modeli samolotów.


Windows 7 wspiera pamięci PQI
Author: PR Solution
Source: PR Solution


Pod warunkiem, że dron będzie latać w zasięgu wzroku, w naszym kraju każdy mógłby go wykorzystywać. Dla dronów, które ważą więcej niż 25 kg, obowiązkowe jest uzyskanie pozwolenia, jakie umożliwia lot w szczególnej kategorii. Osoby pragnące wykonywać za pieniądze zdjęcia z lotu ptaka, powinny obowiązkowo uzyskać świadectwo kwalifikacji, zakupić OC oraz odbyć badania lekarsko-lotnicze. Jeżeli twoim szczególnym hobby są ostatnio drony sklep, który je proponuje na pewno ma jakąś interesującą ofertę dla ciebie. Tego typu małe urządzenie mogłoby być świetnym dopełnieniem propozycji fotografów i kamerzystów. Takie ujęcia z wysokości mogą robić wrażenie i sprawią, że przeciętny obraz okaże się atrakcyjniejszy. Mogłyby być wykorzystywane na ślubach czy filmach promocyjnych.
Dziś już można nabyć niewielkie drony sterowane przy pomocy telefonu komórkowego. Tego typu dron może nie jedynie latać, ale także można by podłączyć do niego mały aparat czy kamerę.