You are here

Dlaczego ludzie w Skandynawii nie są smutni?

Od tysięcy lat na Ziemi wymyślono przeogromną ilość sposobów zadawania innym bólu. Na szczęście każda akcja przynosi za sobą odpowiedź, zatem ludzkość z biegiem lat odkryła także bardzo przeogromną liczbę różnorakich kuracji.


lampa do światłoterapii
Author: D+H
Source: D+H


Posiadają one na zamyśle przywiedzenie stanu zdrowia chorego do jak najlepszej formy.
Author: Alterna


Istnieje więc cała paleta przeróżnych terapii, np. terapia koniem, terapia ruchem, fizjoterapia, terapia psem, psychoterapia, terapia zimnem. Do leczenia stanów depresyjnych stosowanych w wypadku ludzi cierpiących na nieustanny żal, używana jest natomiast dla przykładu lampa antydepresyjna. Ma ona inne natężenie światła oraz inną jego barwę niżeli światło wydzielane poprzez typowa żarówkę Taka lampa Kolory Światła antydepresyjna od kilkudziesięciu wiosen jest stosowana w krajach skandynawskich, gdzie normalne światło dzienne nie jest tak niezwykle uwydatniane jak w naszym kraju.


Taka forma leczenia znana jest jako fototerapia. Do jej przeprowadzania wykorzystywana jest szczególna lampa do światłoterapii, która swym jasnym blaskiem wspiera łagodzenie stanów lękowych, czyli dla przykładu osowiałości jesienno-zimowej, w której odnotowuje wyśmienite wyniki. Taka lampa do światłoterapii znajduje też zastosowanie przy usuwaniu chwilowej bulimii czy napięcia przedmiesiączkowego . Natężenie światła w wypadku zwykłych żarówek równa się zazwyczaj od ok. 100 do 500 lx.


Jest to stanowczo za niewiele, żeby zastąpić naturalne światło dzienne, jakie daje natężenie o rozpiętości od ok. pięćdziesięciu tysięcy do 100000 lx. Natomiast lampa (przejdź po tym linku) do światłoterapii ma nasilenie co najmniej 2500 luksów.