You are here

Czym zajmuje się elektronik?

Elektronik jest to osoba odpowiedzialna za reperację różnego typu urządzeń elektronicznych, ich instalację i konserwację.


Elektronik trudni się więc oprzyrządowaniem a także jego oprogramowaniem w pracowniach produkcyjnych lub usługowych (w ostatnim przypadku elektronik wyrusza do klientów w celu reperacji przyrządów w ich domach).
światło
Author: GOCLEVER
Source: GOCLEVER


Elektronik bywa także serwisantem, kontrolerem jakości, a również sprzedawcą. Zakres obowiązków elektronika to m.in. montaż, naprawa urządzeń elektronicznych, uruchomienia oraz testy urządzeń, tworzenie aplikacji komputerowych (w wypadku programisty) a także konstrukcja urządzeń. Dla elektronika tajemnicą nie będzie nawet takie urządzenie jak generator funkcyjny.


By być elektronikiem starczy ukończyć technikum o takowym profilu, jednak wskazana jest kontynuacja nauki na wyższej uczelni (kierunki: elektronika - (karty rfid), robotyka, mechanika etc.). Zagwarantuje to nie tylko wyższe zarobki, ale i większe możliwości – wielu pracodawców wręcz wymaga tytułu inżyniera. Konieczna jest erudycja z zakresu elektroniki teoretycznej i praktycznej, biegłość w naprawie rozmaitego rodzaju urządzeń (w zależności od branży, jednakże przeważnie będzie to sprzęt komputerowy), sztuka lutowania, znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym zrozumieć dokumentację fachową. Nieodzowne może być też posiadanie prawa jazdy .
Elektronik na pewno powinien być zaciekawiony nowinkami technologicznymi, na bieżąco śledzić najnowsze trendy. Bardzo istotne są także z pewnością manualne zdolności, spostrzegawczość, cierpliwość i systematyczność.