You are here

Czym się powinny cechować telefony używane do pracy w trudnych warunkach.

Obecnie oferowane smartfony i telefony co prawda cechują się naprawdę mocnymi parametrami i nowoczesną stylistyką, ale są urządzeniami dość delikatnymi.
lampy
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com


Co prawda przy niektórych modelach firmy się chwalą, że są odporne na wodę czy pył, ale to najczęściej będzie jedynie reklama, a przy jakiś problemach gwarancja nie będzie obowiązywać. Tak jest na przykład w przypadku nowego reklamowanego smartfona jednej z firm, w reklamie każdy może usłyszeć że jest to telefon wodoodporny, lecz w przypadku zalania urządzenie nie zostanie naprawione. Kolejną bolączką współczesnych smartfonów jest spora podatność na uszkodzenia mechaniczne, upadek nawet z niewielkiej odległości niejednokrotnie kończy się pękniętą szybką i przymusem jej wymiany na nową.


W sklepach można na szczęście trafić na aparaty, które służą do tak zwanych zadań specjalnych, i w takim celu je też zaprojektowano. Taki telefon do pracy musi być odporny na wiele niekorzystnych warunków, które go mogą spotkać, czyli wodę, kurz czy upadek z większej wysokości. Już samo obejrzenie takiego urządzenia daje gwarancję co do ich zastosowania - mają one wzmocnione, solidne obudowy, niejednokrotnie dwukrotnie grubsze niż zwykłe modele. Dodatkowo mają ekrany z wytrzymałego szkła, odpornego na rysy, a także szczelnie zamykane wszystkie porty i wejścia.
Z reguły specyfikacja tego typu telefonów nie jest jakaś rewelacyjna, lecz również nie tego się od nich oczekuje, z podstawowymi programami bez problemów dadzą sobie radę.