You are here

Czym odróżniają się aparaty telefoniczne dla osób w podeszłym wieku od takich, które używają ludzie młodsi?

Mieszkamy w świecie, w jakim moglibyśmy posiadać natychmiastowy dostęp do informacji na dowolny temat. Współczesne telefony komórkowe to już niewielkie komputery, które posiadają między innymi dostęp do internetu.
chmura
Author: Xella Polska Sp. z o.o.
Source: Xella Polska Sp. z o.o.


wypożyczonym samochodem na wesele
Author: Franz Johann Morgenbesser
Source: http://www.flickr.com


Dlaczego z tego typu cudu techniki nie mieliby korzystać także ludzie starsi?


Ależ mogą! Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić tzw. smartfon dla seniora. Należy jednak pamiętać, że takie osoby cierpią już ze swymi dolegliwościami, do których można by zaliczać przykładowo bardziej słaby wzrok. Dlatego też taki telefon dla osoby starszej powinien mieć duży ekran, na jakim widoczne będą dość obszerne klawisze numeryczne, za pomocą których będzie można wybrać numer np. swojego wnuka. Co interesujące, w tego typu smartfonie mógłby być przycisk SOS, po wciśnięciu którego określone wcześniej osoby będą powiadomione o nagłym wydarzeniu. Zwykłe smartfony nie posiadają tego typu opcji. Tak jak szczególnego, dostosowanego do zdolności seniorów interfejsu. Tego typu aparaty telefoniczne powinny posiadać duże klawisze i monochromatyczny ekran.


smartfon dla seniora
Author: Daniel Friesenecker
Source: http://www.flickr.com


Równie istotna w takim telefonie jest bateria, która zapewni działanie urządzenia przez kilka dni. Przecież starsza osoba mógłby zwyczajnie nie pamiętać o konieczności częstego podładowywania swego smartfona. Ważna jest także kwestia klawisza odblokowującego telefon.
Mechanizm stosowany w innowacyjnych smarfonach nie w każdym wypadku może okazać się intuicyjny dla wykorzystującej go osoby. Taki smartfon (https://www.maxcom.pl/pl/52-smart-smartfony) dla seniora z kolei ma tę sprawę rozstrzygniętą w bardzo wygodny sposób.