You are here

Czym jest kamera termowizyjna Flir, do czego funkcjonuje i dlaczego może wręcz uratować życie?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
Czy też pamiętasz, którego Urządzenia używają strażacy, aby przetestować, czy też gdzieś w zgliszczach spalonego przykładowo na przykład zabytkowego domu nie pali się jeszcze jakiś żar? sprzętu takiego używa również czasami np. policja przy odszukiwaniu różnych osób.


Niniejszym mechanizmem jest kamera termowizyjna Flir, czyli specjalna kamera, która nie zapisuje rzeczywistego widoku tylko jego odbicie w aspekcie temp.


Produkty USB 3.0
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl


Dyski SSD 470 Series
Author: Samsung
Source: Samsung


zbadanych obiektów. Na pewno znamy powszechny proces takiego badania z różnorodnych obrazów filmowych. Większość obiektów na obrazie zapisanym za pomocą tego typu kamery są fioletowego koloru, lecz im cieplejsze, niniejszym bardziej jasne. Ich kolorystyka przechodzi więc od koloru fioletowego przez czerwoność oraz żółtość, aż do białego. Inną nazwą tego urządzenia to kamera na podczerwień. Wszakże takowe kamery nie wyłącznie rejestrują obraz. Posiadają nowatorskie technologie, jakie służą do zwiększenia jakości rejestrowanego obrazu, co niezwykle przyczynia się do nasilenia przebiegu oceny wizji oraz zaawansowane technologie służące do np. sporządzania raportów.


A jak prezentuje się tego typu kamera? Okazuje się, iż tu nie ma niespodzianek - bardzo przynosi na myśl optycznie typowy aparat zdjęciowy. W końcu to kamera, lecz, potocznie ujmując, na podczerwień. Jest oczywiście także bardzo lekka, co powoduje, że kamera miniaturowe kamery szpiegowskie termowizyjna Flir jest niezwykle poręcznym i przydatnym w niektórych okolicznościach urządzeniem.
W jakim miejscu więc można by kupić taką kamerę na podczerwień? Obecnie nie ma z tym żadnego kłopotu, wystarczy wyłącznie poszukać jej w Sieci.