You are here

Czy robienie stron www może być miłe nie tylko dla grafików?

Wielu osobom tworzenie witryn www kojarzy się jedynie z czarną magią. Języki programowania, obecne tam klasy czy funkcje są wystarczająco enigmatycznie.


A jeżeli wspomnimy, że konieczne jest stworzenie estetycznej szaty graficznej oraz umieszczenie całego projektu na pewnym serwerze, to ogół wymaganych prac mógłby przyprawić o zawrót głowy. Na szczęście istnieje ciekawe rozwiązanie tego problemu. Jest nim kreator www, czyli program, dzięki któremu każdy może w bardzo łatwy sposób stworzyć własną efektownie się prezentującą stronę internetową. Jej ogólny wygląd możemy określić poprzez dobranie w najwyższym stopniu nam odpowiadającego szablonu, który mógłby być przydzielony do jednej z paru kategorii tematycznych. Poszczególne detale, tego typu jak wygląd czcionki czy też poszczególne grafiki lub animacje, moglibyśmy dobrać w kolejnych krokach tworzenia naszego projektu. Dzięki użyciu takiego kreatora, tworzenie stron internetowych nie okaże się już czynnością skomplikowaną. Odwrotnie, zobaczymy, że tworzenie może sprawiać dużą satysfakcję.


laptop
Author: Wilson Hui
Source: http://www.flickr.com


Niestety przy użyciu takiego urządzenia nie będziemy w stanie przygotować jakichkolwiek bardziej złożonych rozwiązań, które wykorzystywałyby między innymi szczególnie zaprojektowane relacyjne bazy danych, jednak z innej strony spoglądając - do amatorskich wykorzystań nie jest to w ogóle konieczne. Jeżeli chcesz wykonać dopiero swój pierwszy projekt, należy wybrać taki kreator, który będzie posiadał rozbudowaną pomoc.
Jeśli będzie on proponowany przez jakąkolwiek firmę hostingową (czyli oferującą miejsce na postawienie strony), to należałoby upewnić się, czy nie posiada jakichkolwiek ukrytych kosztów powiązanych np. z limitem transferu.