You are here

Czy na przejazdach własnym autem można się odkuć? I jak sprawa z kierowcami aut transportowych?

Te dwa zapytania od lat ciekawią posiadaczy lokali. W jaki sposób opłacać zatrudnionym pieniądze za wyjeżdżone trasy? I jak robić to tak, aby nie oskarżać nikogo, o jeżdżenie większej ilości kilometrów jedynie w celu, by otrzymać solidniejszy zwrot? No i sprawa tego, z czym muszą zmagać się zawodowi jeżdżący, którzy oceniani są nawet w trasie.
Awind WIGA
Author: PR Solutions
Source: PR Solutions
Zegarki diesel
Niejeden pracodawca musi przede wszystkim korzystać z udogodnień oferowanych przez sprzęt elektroniczny. W sieci możemy znaleźć niejeden kalkulator kilometrówki i dzięki któremu będziemy mogli dobrze policzyć to, ile mamy zapłacić naszemu pracownikowi. Musimy być jednak czujni, by wpisać wszystkie aktualne informacje. Samochody firmowe także można zaopatrzyć w lokalizator, który będzie w czasie rzeczywistym zaczytywać dokładną lokalizację pojazdu. Dzięki temu zgraną trasę wraz z obrotami silnika wrzucimy do odpowiedniego programu a’la kalkulator kilometrówki i będziemy mieć dokładne dane finansowe. Trzeba również zaopatrzyć pracownika w odpowiednie narzędzie do spisywania wydatków związanych z samochodem. Kiedy robiona jest ewidencja przebiegu samochodu program na telefon lub tablet ułatwi wszystkie dane uporządkować oraz podsumować. Dzięki temu kierowca będzie miał wszystko klarownie przedstawione, a my będziemy mogli to zestawić z pozostałymi użytkownikami. Niejeden ekspert drogowy powie, iż to najlepsza opcja. Ewidencja przebiegu pojazdu programem to innowacja, więc pamiętajmy, że starsi kierowcy mogą mieć problemy z przestawieniem się. Powinno się więc zainwestować w odpowiednie szkolenia.


Pamiętajmy, że każdą zmianę musimy pracownikowi zakomunikować oraz go do niej wyszkolić. Przygotowanie, które przeprowadzi ekspert drogowy może być właściwym rozwiązaniem.