You are here

Blender, malakser - czym są jak też do czego służą?

Podręczny oraz efektywny sprzęt AGD do kuchni ułatwi pitraszenie oraz skróci okres przyrządzania potraw.


Zastanawiasz się co kupić: robot kuchenny, malakser czy może blender? Nim podejmiesz decyzję, przeczytaj do czego służą i zastanów się, do przygotowywania jakiego typu dań chcesz ich używać.
Instalacja elektryczna
Author: Franck J.
Source: http://www.flickr.com


akcesoria zelmer
Author: Ha1000
Source: http://www.flickr.com


Blender miksuje i rozdrabnia, jest doskonały do robienia cocktailów, czy miksowania zupy krem. Nie zajmie dużo miejsca a także jest względnie tani, dość poręczny jak też bezproblemowy w użyciu. Rozróżniamy 2 rodzaje blenderów. Blender kielichowy stojący jest to klasyczny rozdrabniacz z zbiornikiem przeważnie szklanym, do jakiego wkładamy produkty, jakie pragniemy zmiksować, dla przykładu owoce na koktajl. Blender klielichowy w rozszerzonej wersji może również mieć np. młynek do kawusi, czy sokowirówkę - ale taki model jest kosztowniejszy. Drugi wariant to blender manualny wyekwipowany w stopkę miksującą, wykonaną z plastiku bądź stali szlachetnej. Przyda się kiedy np. potrzebujemy zmiksować zupę w garnku. Blender manualny w podstawowej wersji służy przede wszystkim do przecierania produktów oraz mieszania. Można również nabyć blendery manualne z ponadplanowymi funkcjami. Taki blender ma różne końcówki, na przykład do bicia piany, pojemnik z tarczami do krojenia, nóż do mieszania a także drobienia lodu.


Robot kuchenny natomiast to znakomity i efektywny ekwipunek w kuchni. Jego cena zależna jest od rozmiarów oraz wyposażenia, ale na pewno lepiej zainwestować w doskonały rynsztunek znanych marek mający ponadprogramowe akcesoria Zelmer jest właśnie taką marką.
Będzie nam dłużej służyć bez awarii. Robot kuchenny wielozadaniowy ubija, wyrabia ciasto, miksuje, kraje, a nawet może wyciskać sok z owoców. Jednym słowem, jest uniwersalny jak też nadaje się do przyrządzania wielu potraw.