You are here

ABC systemów wizyjnych

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
System wizyjny, jednakowo jak zmysł wzroku u osób, służy do „uzyskania informacji o otoczeniu". Kontynuacją otrzymania informacji jest jej przetwarzanie oraz podjęcie należytej decyzji.
Z punktu spostrzegania technicznego: system wizyjny to kamera plus komputer.


hikvision polska
Author: Matt Brown
Source: http://www.flickr.com


Albowiem w systemie wizyjnym nośnikiem danych o obiekcie jest światło, więc albo przedmiot sam musi wydzielać właściwe światło bądź musi być odpowiednio oświetlony. Toteż do podstawowych komponentów systemu wizyjnego należą: oświetlacz (jeśli przedmiot sam nie promieniuje), obiektyw (ewentualnie z filtrami), kamera, komp z oprogramowaniem. Bezsporną zaletą systemu wizyjnego Hikvision Polska jest konsekwencja pracy 24/7, bez zmęczenia a także urlopu. Negatywem jest – wierna realizacja zakodowanej w nim koncepcji i algorytmu. Także jeśli są one słabo dopracowane bądź błędne.


hikvision ip
Author: bobbi vie
Source: http://www.flickr.com


O ile obiekt świeci samoistnie czy jest oświetlony przez niepodległe, stabilne źródło światła – dodatkowy oświetlacz może być zbyteczny.


Kamera Hikvision IP sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nieodzowny jest najbardziej zaawansowany monitoring wizyjny. Nic więc zadziwiającego, iż systemy oparte dokładnie na tychże Urządzeniach są tak bardzo powszechne w USA, Wielkiej Brytanii albo Danii. W asortymencie sklepów odnajdziemy m.in. modele kompaktowe, modele kopułowe, panoramiczne "rybie oko" jak też pozostałe.
W większości przypadków urządzenia do monitoringu tejże marki zaopatrzone są w funkcję dzień/noc z mechanicznie przesuwanym filtrem podczerwieni, co zwiększa wyrazistość obrazu nawet po zmierzchu.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło a przeczytasz tam atrakcyjne informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Detektory ruchu są ogromnie praktyczne, bo umożliwiają rozpoczęcie nagrywania po wykryciu ruchu.