You are here

ABC systemów wizyjnych

System wizyjny, jednakowo jak zmysł wzroku u osób, służy do „uzyskania informacji o otoczeniu". Kontynuacją otrzymania informacji jest jej przetwarzanie oraz podjęcie należytej decyzji.
Z punktu spostrzegania technicznego: system wizyjny to kamera plus komputer.


hikvision polska
Author: Matt Brown
Source: http://www.flickr.com


Albowiem w systemie wizyjnym nośnikiem danych o obiekcie jest światło, więc albo przedmiot sam musi wydzielać właściwe światło bądź musi być odpowiednio oświetlony. Toteż do podstawowych komponentów systemu wizyjnego należą: oświetlacz (jeśli przedmiot sam nie promieniuje), obiektyw (ewentualnie z filtrami), kamera, komp z oprogramowaniem. Bezsporną zaletą systemu wizyjnego Hikvision Polska jest konsekwencja pracy 24/7, bez zmęczenia a także urlopu. Negatywem jest – wierna realizacja zakodowanej w nim koncepcji i algorytmu. Także jeśli są one słabo dopracowane bądź błędne.


hikvision ip
Author: bobbi vie
Source: http://www.flickr.com


O ile obiekt świeci samoistnie czy jest oświetlony przez niepodległe, stabilne źródło światła – dodatkowy oświetlacz może być zbyteczny.


Kamera Hikvision IP sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nieodzowny jest najbardziej zaawansowany monitoring wizyjny - nasza strona -. Nic więc zadziwiającego, iż systemy oparte dokładnie na tychże Urządzeniach są tak bardzo powszechne w USA, Wielkiej Brytanii albo Danii. W asortymencie sklepów odnajdziemy m.in. modele kompaktowe, modele kopułowe, panoramiczne "rybie oko" jak też pozostałe.
W większości przypadków urządzenia do monitoringu tejże marki zaopatrzone są w funkcję dzień/noc z mechanicznie przesuwanym filtrem podczerwieni, co zwiększa wyrazistość obrazu nawet po zmierzchu. Detektory ruchu są ogromnie praktyczne, bo umożliwiają rozpoczęcie nagrywania po wykryciu ruchu.